Novoročné upratovanie: Rady a tipy na efektívne upratovanie

Nový rok je ideálnym časom na obnovenie a očistu vášho domova. Novoročné upratovanie nie je len o leštení nábytku a podlahy, ale aj o vytváraní pozitívnej atmosféry pre nadchádzajúce mesiace. Dúfame, že vám tento článok prinesie rady na efektívne novoročné upratovanie.

Ako teda začať s upratovaním a neprísť si o nervy?

Čistenie a dezinfekcia

Začnite čistením a dezinfekciou. Umyte okná, utrite prach a vyčistite všetky povrchy, či už ide o nábytok alebo podlahu. Použite ekologicky šetrné čistiace prostriedky, aby sa minimalizovali toxíny v domácnosti.

carpet-mattress-rug

Tepovanie kobercov

Koberce sú často domovom pre baktérie a alergény. Profesionálne tepovanie kobercov nielen odstráni špinu, ale aj hlboko prenikne do vlákien koberca a zničí nečistoty, ktoré sú mimo dosahu obyčajných vysávačov. Pri tepovaní kobercov a iných kusov nábytku je vhodné využiť profesionálne tepovacie služby. Práve tieto služby majú špeciálne moderné vybavenie a skúsenosti potrebné na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Tepovanie sedačiek

Sedačky zbierajú prach a často sú domovom škvŕn a iných nečistôt. Tepovanie s vysokým ohrevom vody pomôže nielen odstrániť povrchovú špinu, ale aj preniknúť hlbšie, aby sa odstránili všetky usadené nečistoty.

Tepovanie matracov

Matrace bývajú často skrytým zdrojom alergénov, nečistôt a roztočov. Predstavte si, že s týmto všetkým každý deň spíte. Práve profesionálne tepovanie obnovuje ich čistotu a taktiež prispieva ku kvalitnejšiemu spánku a zdravšiemu prostrediu spálne. V prípade matracov a sedačiek je ideálne vykonávať tepovanie pravidelne, aspoň raz ročne, aby sa predišlo hromadeniu nečistôt a alergénov. Na tepovanie matracov sa využívajú špeciálne čističe, ktoré môžu byť bezpečne použité vzhľadom na ľudský organizmus a nezanechávajú za sebou nežiaduce toxíny.

Organizácia a udržiavanie poriadku

Organizujte veci efektívne a vytvorte si systém v udržiavaní poriadku. Odporúčame použiť skladacie krabice, úložné boxy a iné organizéry. Skúste taktiež vždy odložiť veci na svoje miesto, nielenže všetko bude vyzerať upratané, ale takisto si aj vytvoríte návyk odkladania a zrazu bude pre vás upratovanie jednoduchšie.

Recyklácia

Zvážte recykláciu a darovanie vecí, ktoré už nepotrebujete. Mnoho vecí môže byť darovaných, vďaka čomu udržíte svoj dom čistejší a pomôžete ostatným ľuďom, ktorí si také veci nemôžu dovoliť.

Novoročné upratovanie je nielen o čistení domu, ale aj o vytváraní prostredia, ktoré podporuje pohodu, pozitivitu a kreativitu. Tepovanie matracov, kobercov a sedačiek je dôležitou súčasťou tohto procesu, pretože prispieva k zdravému a čistému prostrediu v celej domácnosti. S dodržiavaním týchto rád a tipov môžete začať nový rok s dokonale uprataným domovom.

 

Ak si však ešte chcete užívať kľud a pohodu bez starostí, neváhajte sa obrátiť na nás! Upraceme za vás celý dom, umyjeme všetky okná a taktiež vytepujeme každý znečistený kúsok nábytku. Nemusíte sa trápiť ani s čistiacimi prostriedkami a pomôckami, pretože to všetko si donesieme aj odnesieme sami.

Alebo