Ako sa zbaviť alergénov v domácnosti

Alergie môžu výrazne ovplyvniť kvalitu života. Pre alergikov je dôležité čisté a alergénmi menej zaťažené prostredie, ktoré im pomôže zmierniť alergie a udržiavať si zdravie. Prinášame Vám niekoľko rád, ako sa zbaviť alergénov v domácnosti a vytvoriť tak čistejšie a zdravšie prostredie pre alergikov.

Pravidelné vetranie a filtrovanie vzduchu

Snažte sa udržiavať domácnosť dobre vetranú. Vetranie pomáha odstrániť alergény, ako sú peľ, plesne a prach. Okrem toho zvážte investíciu do kvalitného vzduchového čističa, ktorý môže zachytiť mikroskopické častice, ktoré často spôsobujú alergie.

Pravidelné upratovanie

Pravidelné upratovanie je kľúčom k udržaniu čistoty a minimalizovaniu množstva alergénov v domácnosti. Dôkladne vysávajte koberce, utierajte prach a umývajte podlahy. Nezabudnite na čistenie tých častí domu, ktoré sa ľahko prehliadajú, ako sú rohy, záclony a žalúzie.

Používanie kvalitných čistiacich prostriedkov

Pre alergikov sú vhodné hypoalergénne čistiace prostriedky, ktoré sú neparfumované. Pred nákupom si prečítajte etikety a vyhľadávajte produkty, ktoré sú označené ako vhodné pre alergikov.

Pozor na zvieratá

Ak máte domácich miláčikov, mali by ste si uvedomiť, že aj oni môžu byť zdrojom alergénov, najmä ich srsť. Pravidelné čistenie a upratovanie je pre majiteľov domácich zvierat ešte dôležitejšie. Odporúčame taktiež profesionálne tepovanie sedačiek, kobercov a matracov, nakoľko ide o miesta, kde sa srsť najčastejšie zachytí.

Pranie

Pravidelné pranie posteľnej bielizne a uterákov v horúcej vode pomáha eliminovať roztoče a ich alergény. Rovnako dôležité je pravidelné pranie záclon a závesov. Nezabúdajte, že posteľnú bielizeň je potrebné vymieňať minimálne každé dva týždne a to obzvlášť pri alergikoch.

Zabráňte plesniam

Plesne sa v dnešnej dobe radia medzi popredné alergény, preto je dôležité kontrolovať vlhkosť vo vašom dome a zabrániť vzniku plesní. Vlhké miestnosti sú totiž ideálnym prostredím pre rast plesní.

Udržiavanie čistého prostredia je kľúčové pre alergikov. Dodržiavanie týchto rád vám pomôže vytvoriť domov, ktorý je šetrnejší k vášmu zdraviu. Nezabudnite, že každý človek má iné alergie, preto je dôležité prispôsobiť tieto rady individuálnym potrebám.

 

Ak nemáte čas na pravidelné upratovanie vašej domácnosti, nechajte to na nás! V Uni-Lux vyčistíme každý kúsok vášho domu a zbavíme ho všetkých alergénov!

Alebo